Blogerzy dla BezpiecznaJa
STOP przemocy wobec kobiet

11 lutego 2017


Każdego dnia słyszymy o różnych rzeczach, które się wydarzyły; pobicia, gwałty, kradzieże, wykorzystywanie, znęcanie się psychiczne i fizyczne na nas kobietach. I mimo, że strasznie mi się to pisze, ale tak.. jesteśmy słabsze w sensie fizycznym, jesteśmy słabsze, bo zawsze chcemy dobrze, bo nam zależy i bo potrafimy walczyć, nie poddajemy się przez co się męczymy. Przez to dużo łatwiej jest nas wykorzystać, zasłonić nam oczy, wmawiać, że tak powinno być, a my boimy się coś z tym zrobić, bo dzieci, bo rodzina jest najważniejsza, bo nie mogę przynieść nikomu wstydu, bo miasto nie może się dowiedzieć.

Mogę szczerze przyznać, że jestem szczęściarą, jeszcze nic tak złego mi się osobiście nie przytrafiło i mimo, że zawsze wydaje mi się, że mnie to akurat nie spotka, to nie raz wracałam do domu obracając się na każdą stronę czy nikt za mną nie idzie. Nie raz wracałam pod wpływem alkoholu sama do domu. Nie raz rozmawiałam z jakimiś typami, bo przecież yolo i nawet wdawałam się w większe dyskusje. I czasem się zastanawiam, jak to możliwe, że nic mi się nie stało, ale ogólnie oczywiście dalej uważam, że mnie to nie dotyczy i nigdy nie będzie dotyczyć.
Ile z Was tak ma?


Mimo wszystko, mam nadzieje, że nie dużo. Ale dla takich jak ja, zbyt pewnych siebie kobiet, które myślą, że sobie poradzą w każdej sytuacji została wprowadzona ogólnopolska akcja mająca na celu uświadomienie kobiet, zaoferowanie pomocy, wsparcia. Bo niestety różnie może się zdarzyć, a najważniejsze to czuć się pewną siebie, bo jesteśmy bezpiecznie, bo mamy na kogo liczyć i wiemy jak reagować, wiemy, że musimy czasem poprosić o pomoc. A akcja BezpiecznaJa własnie po to powstała.

Polecam przeczytać przynajmniej jedną historię, która otwiera oczy, że każdej może się to przydarzyć. Te historie pokazują, że nie zawsze mamy to szczęście, żeby czuć się bezpieczne nawet wśród swoich bliskich. A bez bezpieczeństwa nie możemy czuć się swobodnie, nie możemy być szczęśliwe, nie możemy robić tego, co chcemy. A czym dla was jest bezpieczeństwo?

Źródło

Więcej informacji na temat akcji BezpiecznaJa, na temat szkoleń możecie poznać na tej stronie, poprzez facebook'a oraz stronie Stowarzyszenia FairIs, która rozpowszechnia informacje na temat akcji BezpiecznaJa oraz patronuje szkoleniom. Bo uwaga, najważniejsza rzecz... szkolenia są bezpłatne dla kobiet, nastolatek, dziewczyn, które chcą wziąć w nich udział, co osobiście uważam, że jest najlepszą z możliwych opcji. Za bezpieczeństwo nie powinno się płacić.
Ale niestety bez pieniędzy nie da się przeprowadzić szkoleń. Pieniądze potrzebne są między innymi na dojazdy, noclegi, materiały promocyjne, poza tym pokryją też koszta akcji jak i podatki, a część środków zostanie przeznaczona na wydanie książki "BezpiecznaTy" Dlatego kto może, niech pomoże, tak jak może i tak jak chce:
 • akcja crowfundingowa znajduje się w tym linku, gdzie można wpłacać, pamiętajcie, że nie ma niskich kwot, każda złotówka sprawia, że jesteśmy bliżej osiągnięcia celu
 • udostępniajcie tej wpis, uświadamiajcie ludzi, może akurat trafi to do osoby, która potrzebuje pomocy albo do takiej, która również będzie mogła wspomóc akcję
 • udostępniajcie filmik, w którym jest dokładny zarys akcji BezpiecznaJa
 • stwórzcie własny wpis, blogerzy w takich chwilach powinniśmy się łączyć, więc jeżeli chcesz napisz coś od siebie.

Szczegóły dotyczące współpracy Stworzyszenia FairIs z blogosferą znajdziecie u Asi, która zainspirowała i zachęciła mnie do tego wpisu, skąd też 'podkradłam' poniższą informację:

Stowarzyszenie Fairis szuka blogerek do współpracy.
Chodzi o wspólną blogerską działalność charytatywną, wsparcie kobiecego projektu bezpłatnych szkoleń dla kobiet i nastolatek w zakresie prewencji przemocy i gwałtu, BezpiecznaJa. Projekt rozpoczyna obecnie ogólnopolską trasę bezpłatnych szkoleń w każdym mieście dla uczennic lokalnych szkół gimnazjalnych i średnich oraz osobno dla kobiet 18+. Na początek tego celu zbieramy środki poprzez akcje crowdfunding'ową [CF].

Szkolenie mocno rozwojowe, motywujące, budujące świadomość i siłę do zmiany swojego życia.
Cała akcja świetnie wpływa na PR bloga, a do tego powoduje zwiększenie odwiedzin.
Jak?
1. My umieszczamy logo i link do każdego bloga biorącego udział w akcji [po przesłaniu do nas linku do wpisu oraz logo] na bezpośredniej stronie bezpiecznaja.pl w zakładce "wspierający / blogerzy",dodatkowo raz w tygodniu publikujemy na naszym FP link do zaktualizowanej zakładki". To samo zostanie umieszczone w zakładce Wspierający / Blogerzy na oficjalnej stronie Stowarzyszenia FAIR IS, które jest patronem akcji BezpiecznaJa. [fairis.pl]
2. We wpisie powinna znaleźć się informacja o blogerze od którego wywodzi się akcja i nominowanie kolejnych 2 blogerek. One również umieszczają u siebie we wpisie link do bloga,który je nominował i nominują kolejne dwie blogerki. W ten sposób powstaje powiązana sieć linków.
3. Napisz też w kilku słowach "co rozumiesz przez "poczucie bezpieczeństwa"" lub "dlaczego uważasz, że bezpieczeństwo jest ważne.

Dodatkowo jedno z wydawnictw, które wspiera akcję BezpiecznaJa, przekazało dla 10 chętnych blogerek książki " Co mnie zmieniło na zawsze" lub " Sama się prosiła" do dodatkowego zrecenzowania przy okazji wpisu do akcji.

Daj znać proszę czy chciałabyś dodatkowo wpisać  recenzję książki. [Książka zostanie wysłana z wydawnictwa do Ciebie]

Tytuł wpisu powinien zawierać zwrot: "Blogerzy dla BezpiecznaJa" oraz zawierać tę frazę w treści oraz słowach kluczowych żeby zwiększyć wyszukiwalność bloga po tej frazie. Szczególnie mocne działanie SEO na samym początku akcji, bo blog trafia w silniki googl'a jako jeden z początkowych i bardzo długo wyskakuje na pierwszych miejscach w wyszukiwarce.
Wpis musi tez zawierać aktywny  link do akcji CF BezpiecznaJa [pomagam.im/BezpiecznaJa]
Gdybyś dodatkowo zechciała wesprzeć akcje jakaś wpłatą, nawet 5 zł, warto wtedy zakładając konto na pomagam.im założyć od razu konto firmowe z nazwą bloga,  podać w opisie link do niego, jakiś ciekawy opis i dać się poznać jako darczyńca dodatkowej grupie docelowej, która przegląda profile tych, którzy wspierają projekt. Pojawia się wtedy od razu kolejny świetny, wysokowartościowy link prowadzący do Twojego bloga.

Link do całej akcji crowdfunding'owej

Kiedy Twój wpis powstanie, przyślij proszę link do niego oraz swoje logo na adres blogerzy@bezpiecznaja.pl16 komentarzy:

 1. Wspieram takie akcje w 100%. Jestem zdania, że za gwałty i pobicia kobiet powinny być zdecydowanie surowe kary niż tylko zawiasy, czy odszkodowanie. Psychiki i zdrowia nie cofniesz. Podobnie jak Ty nieraz wracałam pod wpływem alkoholu po imprezie, albo i bez idąc sama między blokami. Tyle ile się słyszy o takich przypadkach kobiet. Szczególnie po ostatnich miesiącach kiedy w Lublinie na środku ulicy jakiś psychol strzelał do drugiego człowieka, albo o tym jak ostatnio napadli na jakieś Turka (studenta). Strach wyjść samemu gdziekolwiek, w sumie nawet wyjście z drugą osobą nie daje nam gwarancji na bezpieczeństwo, szczególnie nas kobiet...

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasy niestety coraz bardziej niebezpieczne i jak sobie myślę o swoim życiu to też nie zawsze byłam rozsądna. Ale odkąd jestem mamą do wielu rzeczy podchodzę bardzo świadomie i dlatego z juniorem chodzimy na karate. Oboje :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa i potrzebna akcja, zainteresowałaś mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy raz na blogu spotykam się z informacjami o tej akcji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super. Bardzo ważny wpis. Zainteresuje się bardziej całą akcją i też postaram się ją nagłośnić. O takich tematach trzeba mówić.
  Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny wpis, popieram takie akcje !

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak znajdę chwilę to zaglądne na stronę. Ja raczej nigdy nie wracam późno sama i nie wydaje się w zbędne dyskusje po % z grupką obcych facetów.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ważny temat poruszyłaś. Warto o tym mówić i uświadamiać :)

  OdpowiedzUsuń
 9. bardzo fajna akacja i myślę że jak najbardziej trafna, w dzisiejszych czasach strach chodzić samej po ulicy

  OdpowiedzUsuń
 10. Każda akcja tego typu jest dobra :) Uświadamiania nigdy za wiele ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja też jestem tą 'szczęściara' bo nie przytrafiła mi się żadna zła sytuacja. Na ogół jak widzę, że dzieje się coś złego staram się reagować. Szkoda, że większość kobiet tej pomocy nie biorą mimo, że mają ją na wyciągnięciu ręki..

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam o tej akcji na grupie o blogowaniu na FB. Sama się zastanawiałam czy, nie brać w niej udziału. W swoim życiu jako-tako osobiście niebezpiecznej sytuacji nie doświadczyłam, ale niestety doświadczyłam czegoś takiego pośrednio, bo niestety ale niektórzy ludzie na ulicy wręcz muszą skomentować i wszczynać bójki z moim mężem Koreańczykiem...ile to razy musiałam go bronić przed jakimś "sebkiem z osiedla" ;/

  OdpowiedzUsuń
 13. My też popieramy:

  http://mlodzinadorobku.pl/blogerzy-dla-bezpiecznaja/

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę o komentarze na temat notki lub moich wpisów u Was ;))
miło mi, że mam fajnego bloga, ale za pusty komentarz nie dodam do obserwowanych ;))
mimo wszystko lubię z Wami rozmawiać, czy nawet ostrzej konwersować ;)) :DDD