Szlachetna paczka

05 listopada 2011

Witam wszystkich bardzo serdecznie ;). Dziś piszę do Was z pewna informacją oraz propozycją ;) Może część z Was juz o tym słyszała, może akurat część brała udział! ;) Więc będziecie mogły napisać, co o tym sądzicie, jak i swoje własne doświadczenia z tym związane ;).
SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy – realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie WIOSNA. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.
W SZLACHETNEJ PACZCE prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.
W ramach SZLACHETNEJ PACZKI docieramy z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności docieramy do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona.
By akcja mogła się odbywać, niezbędna jest pomoc dobroczyńców, czyli osób, które wspierają SZLACHETNĄ PACZKĘ finansowo. (http://www.szlachetnapaczka.pl/)


Aczkolwiek niestety na szafie trafiłam na taką wiadomość:

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI to drużyna marzeń. A raczej od spełniania marzeń! W całej Polsce pomagają ubogim rodzinom wygrać z biedą.  Niestety, Szlachetna Paczka znalazła się w sytuacji kryzysowej. Rozpoczęły się już poszukiwania wolontariuszy, a wciąz brakuje liderów rejonów- osób, które zarażą paczkowym szaleństwem swoje miasto, miasteczko i stworzą tam nowy rejon!
Jeśli w najbliższych dniach nie zgłosi się 32 liderów rejonów to aż 640 rodzin nie otrzyma pomocy!

W chwili obecnej poszukujemy:
- WOLONTARIUSZY- cała POLSKA
- Liderów rejonów- cała Polska


Jeżeli nie widzisz na paczkowej mapie Polski swojego miasta, możesz zostać liderem i stworzyć nowy rejon! Rejestracja: http://www.superw.pl/

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM PACZKI!

Tylko w 2010 r. SZLACHETNA PACZKA dotarła z pomocą do 8201 rodzin w całej Polsce.  Przekazaliśmy pomoc wartą 10 mln złotych. W akcję włączyło się 120 tys. darczyńców i prawie 6 tys. wolontariuszy. Byli z nami jednocześnie Cristiano Ronaldo, Papież Benedykt XVI, Jerzy Dudek i prezydent Bronisław Komorowski. 

 W tym roku akcja organizowana jest po raz jedenasty.
Oczekujemy od Ciebie:
1. łatwości nawiązywania kontaktów
2. umiejętności racjonalnej oceny sytuacji
3. samodzielności w działaniu
 4. odpowiedzialności, sumienności i wytrwałości w dążeniu do celu
Co możesz zyskać:
1. szansę na realną pomoc ludziom żyjącym w ubóstwie w Twojej okolicy
2. wolontariat w Stowarzyszeniu WIOSNA – jednej z najprężniej działających organizacji pozarządowych w Polsce
3. kompleksowe szkolenia przygotowujące do udziału w projekcie
4. świetną PACZKĘ ludzi pozytywnie zakręconych, w której z pewnością znajdziesz przyjaciół!
Dołącz już teraz do SZLACHETNEJ PACZKI! Wejdź na www.superw.pl i wypełnij formularz rekrutacyjny.


Moje doświadczenia ze Szlachetną Paczką sa jedyne w swoim rodzaju.. Ich waga jest niezrównana i naprawdę nie żałuję tego, że włączyłam się w akcję równy rok temu ;). Wspomnienia mam nieziemskie, poznałam wiele nowych ludzi. Sam przebieg akcji jest fantastyczny. Tak naprawdę to był jeden raz, a nauczyłam się wiele. Nauczyłam się jak rozmawiać z biednymi ludźmi, jak się z nimi dogadywać w sposób, żeby ich nie urazić. A tak naprawdę to nawet nie miałam pojęcia, że inni ludzie mają w życiu tak ciężko.. Dla mnie to był szok i nauczka na całe życie. I dopiero kiedy zobaczymy, jak żyją inni, przestaniemy narzekać, a zaczniemy doceniać to, co mamy... Ale nie tylko rolę wolontariusza miałam w tym roku. ;)
Całe szczęście w mojej szkole mam cudowną wfistkę ;), która zgodziła sie koordynować akcję w szkole ;). I  w ten o to sposób moja szkoła została darczyńcą ;).  I polecam to każdej szkole! Bo pieniędzy zebraliśmy prawie tysiąc, czego nigdy bym się nie spodziwała. A radość i poczucie w sobie, że robię coś tak cudownego dla kogoś.. nie do opisania ;). Przygotowywanie paczki, kupowanie rzeczy i potem usłyszenie od danej rodziny, że mają wszystko, o czym marzyli, a nawet nadmiar ;). Nie do opisania.

Dlatego.. zapraszam wszystkich do wzięcia udziału w akcji lub do ogarnięcia jakiejs paczki ;). To nie jest wcale taki trdune ani zajmujące sporo czasu. A takie doświadczeniie przyda nam się na całe życie ;).


!!! Mały apel do wszystkich bloggerek, jak i bloggerów ;). Na blogspocie sitnieje mnóstwo blogów, które są obserwowane przez mase ludzi ;). A my możemy tutaj pomóc, wpłynać, albo po prostu uświadomić ludziom, że takie akcje istnieją. Dlatego POZWALAM na dosłowne kopiowanie tej notki i wklejanie jej do siebie na bloga. ;))


26 komentarzy:

 1. Akcja przepiękna. Chętnie oczyta co i jak i postaram się jakoś włączyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. niestety...w moim rejonie rekrutacja wolontariuszy zakończona ;<

  OdpowiedzUsuń
 3. hihihi, widziałam ją na allegro za 20 zł ;D

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna akcja, zajrze na strone może będe mogła pomóc

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdy chodziłam do liceum, brałam w tym udział :) :)

  OdpowiedzUsuń
 6. u nas w szkole był sztab więc odbierałam paczki od tych wszystkich miłych i uczynnych ludzi i było bardzo sympatycznie atmosfera genialna!
  rok później całą klasą zrobiliśmy paczkę dla rodziny 12 pudeł nam wyszło, także całkiem sporo, w pojedynkę nikt by nie dał rady uszczęśliwić nawet jednego członka tej rodziny, a tak wszyscy wzięli udział, rodzina była wniebowzięta i bardzo wzruszona :) także polecam robić taki duże paczki z dużą grupą znajomych :)

  OdpowiedzUsuń
 7. świetna akcja ;) mam nadzieję że jak zrobię posta za kilka dni to nie będzie za późno?

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie koleżanka z roku robiła taką paczkę, nawet coś się do niej dorzuciłam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. słyszlama o tym dobra rzecz
  zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę brać udział!:)
  pozdrawiam Majorka

  OdpowiedzUsuń
 11. w moim gimnazjum niedawno trwałą ta akacja, oczywiście brała w niej udział. (:
  cieszę się, że są tacy ludzie jak ty, że opisałaś to i w ogóle (:

  OdpowiedzUsuń
 12. jest dużo lepsza do normalnej szczotki , włosy sie po niej mniej puszą i sie tak nie łamią przy czesaniu tą szczotka :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Jak najbardziej pozytywnie, ta świadomość, że mozesz zrobić cos dla kogoś innego :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Niezwykle piękny uczynek, z przyjemnością bym coś podarowała, co prawda w swoim mieście też pomagałam ubogim, dawałam jedzenie, środki chemiczne jak i sprzęty domowe...

  OdpowiedzUsuń
 15. mam nadzieje ze nigdy wolontariuszy do tak pięknej akcji nie zabraknie! również postaram się jakoś pomoc

  OdpowiedzUsuń
 16. Świetnie, że promujesz taką akcję, to naprawdę bardzo ważne, że są ludzie tacy jak Ty, którzy się tym zajmują :)

  Nie było mnie, bo bardzo dużo zmieniało się w moim życiu. A i owszem, do 15ego musimy mieć wystawione oceny, przed świętami kończymy 1 semestr :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Akcja dość popularna raczej :)

  Pozdrawiam i zapraszam,
  www.mojemaleopowiesci.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawy blog,nawet bardzo;)!
  zaprosiłam Cię do obserwatorów,liczę na rewanż;)\
  Patrycja.

  OdpowiedzUsuń
 19. fajna akcja.moze tez w niej wezme udzial??
  buziaki

  OdpowiedzUsuń
 20. dziewczyny z mojego roku są wolontariuszkami, bardzo fajna sprawa, wiesz że Twoja pomoc trafi do konkretnej rodziny, konkretnej osoby, na pewno jest to dużo bardziej motywujące niż kiedy Twój datek ginie w stercie innych i wędruje niewiadomo gdzie.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę o komentarze na temat notki lub moich wpisów u Was ;))
miło mi, że mam fajnego bloga, ale za pusty komentarz nie dodam do obserwowanych ;))
mimo wszystko lubię z Wami rozmawiać, czy nawet ostrzej konwersować ;)) :DDD