Szlachetna Paczka

06 grudnia 2014


Na pewno część z Was kojarzy, co to jest Szlachetna Paczka. Jest to świąteczna akcja, dzięki której możemy komuś pomóc i przywrócić im wiarę, nadzieję, poprawić humor, sprawić, że najbliższe święta nie będą szare i ponure i udowodnić, że są jeszcze ludzie z ogromnym sercem na tym świecie.


Nie wiem, dlaczego, ale właśnie mój blog najczęściej jest znajdywany po wpisaniu frazy 'Szlachetna paczka', więc czemu by nie wspomnieć o akcji jeszcze trochę. Część z Was, która czyta mojego bloga dogłębnie i dosyć długo na pewno wie, że włączałam się w akcję dwa razy, Raz jako wolontariusz, a raz jako darczyńca (razem z Wami!), więc wiem jak to wygląda z dwóch stron i myślę, że właśnie dlatego rozumiem tą akcję bardzo dobrze i porusza mnie ona co roku. Bo jak się widzi coś takiego:.... to się cały światopogląd zmienia.Dwa lata temu zorganizowałam akcję na blogu, tutaj macie link do początkowego wpisu, niestety nie wrzucę tu notek dotyczących zbierania paczek, i fotorelacji z dania takiej paczki, bo po prostu blogger pousuwał zdjęcia z tych notek i jest to bezsensu, bo jak nie ma zdjęć to i nie ma takiego samego efektu. Na szczęście znalazłam na komputerze część zdjęć i tak to mniej więcej wyglądało. Na zdjęciach jest cześć paczek i jak to wyglądało u rodziny. Miałam do czynienia z dwoma takimi rodzinami, i nigdy nie zapomnę tego, jak bardzo były one wdzięczne, jak bardzo cieszyły się ze zwykłych rzeczy, które dla mniej, dla mojej rodziny, dla znajomych są czymś całkowicie normalnym. Cała akcja zakończyła się takim pięknym podziękowaniem.

 

Bardzo żałuję, że już drugi rok z rzędu nie biorę udziału. W tamtym roku nie myślałam o niczym sensownym, nie miałam głowy do niczego, natomiast w tym roku bałam się i postanowiłam wpłacić tylko pieniądze. To jest ogromny strach, że może Ci się nie udać, że możesz zawalić, a rodzina nie dostanie wszystkiego, czego potrzebują. I w tym roku to było największą moją przeszkodą, wiem zawaliłam, ale wiem, że Ci darczyńcy, którzy są zdecydowani na pewno zorganizują najcudowniejsze paczki pod słońcem, dla potrzebujących rodzin. I dlatego, jeśli ktoś z Was może sobie pozwolić na taką pomoc, to w systemie są jeszcze rodziny, które potrzebują darczyńców, więc zapraszam na stronę.

Ja już teraz chciałabym zaprosić do tej akcji w przyszłym roku. Obmyśliłam plan i wiem, że zacznę dużo, dużo wcześniej. Początkiem listopada najprawdopodobniej będę już Was męczyć Szlachetną Paczką i zacznę zbierać pieniądze, może też szukać firm chętnych pomóc i udostępnić takie rzeczy, które zawsze się przydają (żywność, chemia itd) :), dzięki temu potem będzie mi już dużo łatwiej w trzy tygodnie zorganizować całą paczkę dla takiej rodziny :). Jeśli są tu osoby chętne do takiej akcji w przyszłym roku, piszcie w komentarzach, na pewno o Was nie zapomnę ;).18 komentarzy:

 1. Ja po raz pierwszy słyszę o tej akcji, lecę poczytać trochę więcej na jej temat :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie, że jestem chętna na przyszły rok, możesz na mnie liczyć :D W LO zawsze z klasą brałam udział!

  OdpowiedzUsuń
 3. bardzo fajna akcja ! napewno się dołącze :)


  sniadanielejdis.blogspot.com obserwuje ! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie na studiach mój rok bierze w tym udział:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja dołączyłam i już mam sporą ilość zebraną :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O akcji słyszałam wielokrotnie, ale osobiście nie brałam udziału jako wolontariusz..

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo fajne takie akcje są :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajna te akcja! ;)

  Zapraszam:
  unnormall.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo popieram wszelkie akcje i podziwiam, że byłaś darczyńcą :-)

  OdpowiedzUsuń
 10. źle mi sie kojarzy ta akcja ale to raczej chodzi o sprawy sercowe hehe :P JA pomagam zwierzętom ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pomoc jest bardzo ważna - trzeba się dzielić tym,co się ma :)

  OdpowiedzUsuń
 12. I jak będzie w tym roku ta akcja??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety nie dam rad, za dużo mam na glowie: studia, magisterka, praca: korepetycje i tlumaczenia.. ;<
   ale mimo wszytsko można sie włączać i osobiście, albo po prostu wesprzeć Szlachetną Paczkę pieniężnie, jak ja robię co roku, kiedy nie mogę się włączyć w organizowanie paczki ;)

   Usuń

Bardzo proszę o komentarze na temat notki lub moich wpisów u Was ;))
miło mi, że mam fajnego bloga, ale za pusty komentarz nie dodam do obserwowanych ;))
mimo wszystko lubię z Wami rozmawiać, czy nawet ostrzej konwersować ;)) :DDD