30! Happy Birthday to me!

01 listopada 2022

 
Czy ja właśnie dziś kończę 30 lat? Czy to dziś jest ten dzień, który przeżywam od kilkunastu dni? To już, już się nie wycofam, już nic nie zmienię, czuję się po prostu staro! Ta 3 z przodu wygląda jakoś tak przerażająco. Ale, doskonale pamiętam, jak 10 lat temu przeżywałam swoje 20 urodziny. O matko, plątałam się po domu bez celu i nie wiedziałam, co ze sobą zrobić. I mam wrażenie, że teraz jestem prawie w tym samym miejscu, tylko 10 lat później.
Ale, tyle ile wydarzyło się przez te 10 lat, to wow. Skończyłam studia magisterskie i podyplomowe, bardzo dużo zmieniło się w życiu osobistym, Ledwo ponad 4 lata temu poznałam mojego męża, a tu już mamy dwójkę dzieci. Przeprowadzałam się w sumie trzy razy, przeżyłam dużo wzlotów i upadków, spotkało mnie sporo zawodów, ale też małych sukcesów. Co prawda nie mogę się pochwalić nie wiadomo jakimi sukcesami, zawodowymi, osobistymi itd., ale wierzę, że na wszystko przyjdzie pora i jeszcze wszystko przede mną. Chociaż myślę, że kładzenie dwójki dzieci na drzemkę w tym samym czasie to jest spory sukces!


Chwilowo chcę przetrwać ten rok, który domyślam się, że będzie jednym z najtrudniejszych, dwoje małych dzieci poniżej 2 lat, siedzenie w domu, ciągłe zmienianie pampersów i zgadywanie, co te małe człowieczki ode mnie chcą, oczekują i czego potrzebują. Wiem, że minie ten rok i będzie na swój sposób łatwiej, będzie łatwiej się zebrać i gdzieś pojechać. Mi będzie łatwiej o siebie zadbać, wyjść z domu i zrobić coś dla siebie albo zrobić coś tylko we dwójkę z mężem. 
No i jak tylko dostaniemy zgodę na budowę, to nasze życie będzie się kręciło wokół naszego domu, będziemy mieli zajęcie, masę załatwiania, jeżdżenia i ogarniania, ale ja się cieszę, lubię, jak się coś dzieje, lubię, jak coś trzeba załatwić ;).

Ale muszę Wam powiedzieć, że jestem dumna i zadowolona z tego, co się nie zmieniło w ciągu tych 10 lat, przyjaźnie, ludzie, którzy mnie otaczają, którzy są po prostu wspaniali i na to nie mogę narzekać, mam szczęście do ludzi na maksa. Mimo że z paroma osobami kontakt się urwał mniej lub bardziej naturalnie, ale na tym polega życie. Cieszę się, że w dalszym ciągu mam wokół siebie cudowne osoby, na których mogę polegać, pojawiły się też nowe warte mojego czasu, rodzina się powiększa i to jest fajne. Jestem osobą, która potrzebuje ludzi wokół siebie do wszystkiego, do działania, do szczęścia, do narzekania, do zabawy, więc to jest coś, co zdecydowanie mi się w życiu udało.


Przy okazji, muszę przyznać, że jednak ta 30tka spowodowała u mnie spore zmiany w myśleniu. Już od jakiegoś czasu nie mam aż takiej chęci posiadania, co kiedyś. Chcę pozbywać się rzeczy, mieć tylko te, których rzeczywiście używam, które lubię i które są przydatne. Mowa tutaj o wszystkim; o ubraniach, kosmetykach, akcesoriach itd. Zaczęłam doceniać lepsze, czasem i droższe rzeczy i mieć jedną taką rzecz zamiast pięciu innych, których ostatecznie i tak bym nie używała. Bardzo przydadzą mi się w szafie sukienki damskie, ale wiadomo - nie w takich ilościach! Ten proces będzie wymagał czasu, bo kiedyś zbierałam, kolekcjonowałam wszystko, co się dało, lubiłam mieć dużo tylko po to, żeby mieć, a teraz muszę się odgruzować, więc trzymajcie kciuki. To jest mój plan na najbliższy czas, pewnie i parę lat ;).

Życzcie mi siły, cierpliwości i odrobiny szczęścia, bo to jest zdecydowanie coś, co teraz mi się przyda. Niczego więcej nie potrzebuję, wszystko mam.
Trzymajcie się!


19 komentarzy:

 1. Kochana, wszystkiego najwspanialszego z okazji 30 urodzin. Mam nadzieję, że budowa pójdzie bez problemu, no i że dzieciaki nie będą za bardzo 'dawały w kość' :D <3 Wyglądasz pięknie, ciesz się życiem :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego kochana. ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Z trójką z przodu bywa fajnie. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochana, przed Toba cudowny czas :* Więc życzę Ci, tego co sobie życzysz - siły, cierpliwości i szczęścia. :*

  OdpowiedzUsuń
 5. wszystkiego dobrego na te 30-stkę;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Nie wyglądasz na tyle. Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego najlepszego Kochana. Spełnienia marzeń. Trójka z przodu to dopiero początek przygody. Sobie też to powtarzam, 30-stkę będę obchodzić w marcu :). Może 20-stki jakos specjalnie nie przeżywałam ale pamiętak jak się zalamałam na 18-stkę, że nie chcę dorastać :p.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkiego najlepszego! Jako 34 latka mówię, że po 30-stce jest super!

  OdpowiedzUsuń
 9. Enjoy Another Trip Around The Sun

  Cheers

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego najlepszego i kolejnych 10 bardzo udanych lat. ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Spełnienia wszystkich marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego najlepszego! Dużo zdrowia, szczęścia, sukcesów i spełnienia marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystkiego najlepszego kochana! Zdrówka,spełnienia marzeń i wszelkiej pomyślności. Życie zaczyna się po 30 -tce! :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Wszystkiego najlepszego i spełnienia wszystkich marzeń :).

  Też przeżywałam 30 ale było, to nic w porównaniu z tym jak w zeszłym roku przezywałam 40...
  Czas szybko leci więc ciesz się każdą chwilą spędzaną z dziećmi, mężem. I trzymam kciuki za Wasz dom, bo wtedy będziesz mogła gromadzić więcej rzeczy hihi :).

  OdpowiedzUsuń
 15. Najlepsze życzenia! :) Wszystkiego dobrego życzę :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę o komentarze na temat notki lub moich wpisów u Was ;))
miło mi, że mam fajnego bloga, ale za pusty komentarz nie dodam do obserwowanych ;))
mimo wszystko lubię z Wami rozmawiać, czy nawet ostrzej konwersować ;)) :DDD