#2 Blogmas: Żeby CIę Lepiej Widzieć, czyli na czym powinniśmy się skupić

02 grudnia 2018W ostatnim czasie, co roku na Święta Bożego Narodzenia wychodzą spoty reklamowe tworzone przez największe marki, które jako kampanie społeczne mają na celu coś nam pokazać i uświadomić. Ten rok nie różni się od poprzednich, a mam wrażenie, że nawet coraz więcej marek bierze w tym udział i się dołącza. Pomysły są genialne, ja praktycznie na każdym takim spocie reklamowym siadam, milczę i potem nie wiem, co powiedzieć. Ale przeraża mnie to, że to za dużo nie daje. Od stycznia znowu każdy będzie gapił w telefon, będzie wolał oglądać filmiki na youtube niż z kimś porozmawiać. Poza tym, mimo że wszystko jest w internecie to na prawdziwym spotkaniu i tak każdy będzie pokazywał sobie nawzajem filmik w necie Bo łatwiej jest coś pokazać niż coś opisać.


Filmik Rafała Gębury z kanału '7 metrów pod ziemią' zmotywował mnie do tego, żeby skupić się na swoich bliskich. Tak naprawdę co roku mam takie przemyślenia, ale ze względu na spore zmiany w moim życiu w tym roku wszystko dociera do mnie jakby trzy razy bardziej. Odkąd nie mieszkam z rodzicami nasz kontakt jest bardzo ograniczony, mimo że mieszkamy od siebie niecałe 10 kilometrów. Czas to zmienić, bo są rzeczy ważne i ważniejsze. A jak się chce to się da :).


Dlatego zmiany zaczynam od siebie. W tym roku strasznie ruszyła mnie kampania empiku 'Żeby Cię Lepiej Widzieć', a przy okazji ona doprowadziła mnie do kilku naprawdę wartych uwagi filmików. którymi w tym roku się z Wami podzielę. Uważam, że święta to idealny czas na przypomnienie sobie o drugiej osobie, na spędzenie czasu w najmilszym, rodzinnym towarzystwie, na spotkania z przyjaciółmi, z którymi nie mamy czas nawet porozmawiać na fejsie, a co najważniejsze na przeniesienie tych relacji z internetu na rzeczywistość.
Zawsze wtedy kombinuje, jak mogę, spotykam się z każdym z kim się da, mam ochotę jeździć, odwiedzać innych, spędzać ze wszystkimi czas w ciekawy sposób i to też się nie zmieni i w tym roku. Bo w końcu to jest jeden z niewielu czasów w roku, kiedy mamy czas, mamy chwilę, żeby odetchnąć, mamy wolne w pracy i wszyscy patrzą na siebie jakby łaskawiej. Więc wykorzystajmy ten czas właśnie na drugą osobę, docenicie go dużo bardziej niż siedzenie na telefonie.


W tym roku chcę też pójść o krok dalej - wszystko przez powyższy filmik o cyfrowej demencji. Wydaje mi się, że telefon jest moim małym więzieniem. Siedzę na nim w każdej wolnej chwili, a nawet wtedy kiedy nie mam wolnej chwili, zawsze przeglądam instagram, patrzę co na snapchacie, sprawdzam maila po raz setny w ciągu godziny, bo tak. Przy znajomych, zawsze mam telefon na wierzchu, co jakiś czas do niego zaglądam, rozmawiam z drugą osobą skrollując social media. No trochę chamsko. Wiadomo, że nie ma co z tego rezygnować po całości, bo to też się przydaje przy upamiętnianiu chwil. Uwielbiam nagrywać z innymi osobami filmiki, robić zdjęcia żeby mieć potem pamiątkę, żeby móc wrócić do tych chwil, ale chcę poświęcić swój wolny czas drugiej sobie, jeżeli już się spotkałyśmy. I nie tylko w grudniu, ale po prostu cały czas. Nie ma się co oszukiwać - jest to tylko kwestia przyzwyczajenia, a to da się zwalczyć.

Kalendarze na dziś:


7 komentarzy:

 1. Nie tylko Ty jedyna masz problem z nadużywaniem telefonu, teraz co drugą osobę można nazwać uzależnioną wręcz od smartfona. Da się to oczywiście zmienić, ale właśnie- trzeba chcieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety tak już jest, że technologia oddala ludzi od siebie. Nawet widzę jak moja siostra siedzi z koleżanką w jedynym pokoju, a 'rozmawiają' przez fb. Święta są fajnym czasem, aby nadrobić relacje z drugą osobą. I oby nam to wchodziło w nawyk.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie strasznie denerwuje, gdy ktoś non stop scrolluje przy mnie na telefonie :P

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że ta reklama Empik da komuś coś do myślenia. Bo osobiście przeraża mnie w jakim kierunku to wszystko idzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. no tak bliscy są najważniejsi

  OdpowiedzUsuń
 6. To prawda, co piszesz... Niestety niemal wszyscy już tak mamy – "uwięzieni" w telefonach. Walczę z tym mocno, bo nie chcę, żeby moje Dziecko kojarzyło mamę zawsze z telefonem w ręce!

  OdpowiedzUsuń
 7. Też nie mogę się odczepić od telefonu, kiedy jestem sama. Kiedy jestem z kimś, chowam telefon głęboko :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę o komentarze na temat notki lub moich wpisów u Was ;))
miło mi, że mam fajnego bloga, ale za pusty komentarz nie dodam do obserwowanych ;))
mimo wszystko lubię z Wami rozmawiać, czy nawet ostrzej konwersować ;)) :DDD