08 maja 2024

 


Pasta do zębów jest obok szczoteczki, podstawowym elementem higieny jamy ustnej. Osoby cierpiące na nadwrażliwość zębów powinny wybierać produkty oparte na naturalnych składnikach. Dzięki szerokiej ofercie rynkowej jest możliwość zakupu pasty wybielającej, przywracającej naturalny wygląd szkliwa.


Zapobieganie tworzenia się kamienia nazębnego

O zdrowie jamy ustnej trzeba dbać, a szczotkowanie zębów to podstawa codziennej higieny jamy ustnej. Nie wystarczy jednak ograniczyć się jedynie do mycia zębów. Higiena jamy ustnej obejmuje również nitkowanie i czyszczenie zębów po każdym posiłku. Do płukania jamy ustnej można użyć specjalnego płynu lub wody. Właściwa dbałość o uzębienie zapobiega powstawaniu płytki nazębnej. Jest to miękka, lepka substancja, która może być niewidoczna, ale wymaga usuwania, ponieważ twardnieje, tworząc kamień nazębny. Ten z kolei staje się przyczyną próchnicy, chorób dziąseł, a często przyczynia się do utraty uzębienia. Powoduje również przebarwienia i nieprzyjemny zapach z ust. Chcąc mieć ładne zęby, a przede wszystkim zachować je do późnej starości, trzeba zadbać o higienę jamy ustnej.


Pasta do zębów do jamy ustnej

Podstawą ładnego uśmiechu jest dbałość o jamę ustną. Do mycia zębów należy wybrać odpowiednią szczoteczkę. Miękkie włosie może nie być w stanie usunąć osadu i resztek jedzenia, natomiast zbyt twarde spowoduje krwawienie dziąseł. Ważna jest pasta do zębów, co wydaje się oczywiste, ale na rynku dostępnych jest wiele produktów, z których trzeba wybrać ten właściwy.

Do mycia zębów, pasta powinna mieć odpowiedni smak, by szczotkowanie dziąseł sprawiało przyjemność. Kolejną sprawą jest skuteczność. W szczelinach uzębienia gromadzą się bakterie i pigmenty, powodujące próchnicę. Trzeba dobrać pastę z takim składem, żeby móc je definitywnie usuwać. Dobrze sprawdzają się wybielające pasty, które usuwają plamy i przywracają zębom naturalną biel. Podczas zakupu produktu warto zwracać uwagę, żeby pasta do zębów zapewniała długotrwałą świeżość.


Naturalne pasty do zębów wrażliwych

Na rynku dostępne są pasty wybielające dla osób z nadwrażliwością zębów. Naturalny skład produktów, bez barwników, konserwantów czy innych związków chemicznych, zapewnia skuteczne ich działanie. Do produkcji wykorzystywane są rośliny i minerały oraz inne bezpieczne dla organizmu składniki. Niektórzy producenci fluor zastępują szałwią, imbirem, rumiankiem lub czarnuszką. Dzięki temu, u osób uczulonych na fluor, nie występują reakcje alergiczne.

Naturalne pasty likwidują nieświeży oddech i kontrolują bakterie jamy ustnej, korzystnie wpływając na dziąsła. W niektórych produktach fluor jest wzbogacany miętą oraz innymi ekstraktami roślinnymi.  Kremowa konsystencja pasty nie tylko zapewnia delikatne mycie jamy ustnej, ale zapobiega próchnicy i powstawaniu kamienia nazębnego, poprzez usuwanie płytki nazębnej. Potrójna ochrona przez 24. godziny przed działaniem kwasów cukrowych zapewnia świeży oddech każdego ranka, bezpieczeństwo dla uzębienia i odbudowuje zęby podczas snu.


Podsumowanie: mycie zębów a pasty do zębów

Pasta powinna być przeznaczona do danego rodzaju zębów i dziąseł. Szczególnie osoby zmagające się z nadwrażliwością, muszą zwracać uwagę na skład. Warto wybierać pasty do zębów oparte na ekstraktach roślinnych i minerałach, gdyż są zdrowe dla organizmu. Działają przeciwpróchniczo, odświeżają oddech, usuwają płytkę nazębną i zapewniają 24. godzinną ochronę. Wybierając pastę do zębów o zniewalającym zapachu, mycie jamy ustnej jest czystą przyjemnością.

Artykuł sponsorowany 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo proszę o komentarze na temat notki lub moich wpisów u Was ;))
miło mi, że mam fajnego bloga, ale za pusty komentarz nie dodam do obserwowanych ;))
mimo wszystko lubię z Wami rozmawiać, czy nawet ostrzej konwersować ;)) :DDD