Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

14 listopada 2019


Wybieramy legalnego bukmachera
Kobiety, bez względu na to czy interesują się sportem czy nie, często decydują się na obstawianie zakładów bukmacherskich. Jak jednak z całego mnóstwa firm oferujących zakłady wybrać tę odpowiednią dla siebie? Cóż, dla posiadania większego pola manewru lepiej nie zamykać się na tylko jednego bukmachera. Pamiętaj, że aby rozpocząć grę trzeba być osobą pełnoletnią i należy korzystać z usług tylko tych legalnych w naszym kraju bukmacherów.
Bukmacher nie taki straszny jak go malują
Kobiety do niedawna raczej stroniły od bukmacherki, która kojarzyła się głównie z podejrzanymi stronami internetowymi. Wraz z wprowadzeniem w 2017 roku zmian prawnych wizerunek bukmacherów uległ jednak zdecydowanej poprawie, a na polskim rynku regularnie pojawiają się nowe legalne firmy. To też zwiększa zainteresowanie obstawianiem różnych zdarzeń (nie tylko sportowych). Niezwykle ważne jest aby zwracać uwagę właśnie na to czy wybrany bukmacher posiada zezwolenie Ministra Finansów, ponieważ gra u nielegalnych bukmacherów grozi odpowiedzialnością prawną w postaci wysokiej kary finansowej, dlatego zanim zdecydujemy się zagrać u jakiegokolwiek bukmachera, powinnyśmy najpierw go dokładnie prześwietlić i nauczyć się odróżniać legalnych bukmacherów.
Najważniejsza jest licencja
Zezwolenie Ministra Finansów musi posiadać każdy bukmacher, który chce w legalny sposób działać na terytorium Polski. Ale jak sprawdzić czy dany bukmacher taką licencję posiada? Cóż, każda legalnie działająca firma z branży zakładów bukmacherskich eksponuje numer licencji na swojej stronie internetowej. Dodatkowo warto zweryfikować legalność bukmachera na specjalnej stronie Ministerstwa Finansów, na której prezentowane są numery zezwoleń wydane poszczególnym firmom. Warto też zauważyć, że o ww. licencję starać się mogą tylko i wyłącznie firmy zarejestrowane na terenie Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jeśli dane adresowe podane w serwisie internetowym wskazują na inny kontynent niż Europa, to takiego bukmachera od razu lepiej sobie odpuścić.
Punkt stacjonarny gwarancją legalności bukmachera
Punkty naziemne prowadzone przez bukmachera w zasadzie przesądzają o jego legalnej działalności, bo ciężko wyobrazić sobie aby bukmacher prowadził nielegalną działalność w budynku w centrum miasta. Nawet jeśli nie mamy ochoty żadnego takiego punktu wizytować, to taki punkt jest dla nas niemal gwarancją, że dany bukmacher działa w Polsce legalnie. Choć należy pamiętać, że wydawane są dwie osobne licencje – jedna na działalność w punktach stacjonarnych, a druga na działalność przez internet. Firma może więc posiadać pierwszą z tych licencji, a nie posiadać drugiej. Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, żeby bukmacher działający zgodnie z prawem w sposób stacjonarny zdecydował się na łamanie prawa przyjmując nielegalnie zakłady przez internet.
Domena z końcówką .pl, język polski i rozliczenia w złotówkach
Większość użytkowniczek sieci doskonale wie, czym jest domena. Niezorientowanym podpowiadamy, że jest to końcowa część adresu strony internetowej. Selekcjonując internetowych bukmacherów pamiętajmy, że serwisy legalnych w naszym kraju bukmacherów muszą znajdować się pod domenami z końcówką .pl. Legalni bukmacherzy powinni oferować rozliczenia w złotówkach i komunikować się z użytkownikami w języku polskim. Niespełnienie któregokolwiek z tych kryteriów powinno od razu budzić nasze podejrzenia co do legalności danego serwisu.
Jesteś pełnoletnia? Pokaż dowód
Samo bycie pełnoletnią nie wystarczy do rozpoczęcia gry u bukmacherów z zezwoleniem Ministra Finansów. Ze względu na ochronę nieletnich przed uzależnieniem od hazardu (od zakładów można uzależnić się bardzo szybko) każdy legalny w Polsce bukmacher ma obowiązek weryfikować wiek grających. W punktach stacjonarnych odbywa się to poprzez okazanie dokumentu tożsamości, a w serwisach internetowych podczas rejestracji najczęściej będziemy proszone o przesłanie skanu dowodu osobistego. Istnieje jednak możliwość utworzenia konta tymczasowego bez przesyłania dowodu, ale konto takie będzie posiadało spore ograniczenia, np. nie będzie możliwe wykonanie wypłaty pieniędzy bez weryfikacji tożsamości i wieku. Tak więc na dłuższą metę bez przesłania skanu dokumentu tożsamości się nie obejdzie.
Logo bukmachera na koszulkach ukochanej drużyny
Jeśli interesujesz się sportem, reklamy firm bukmacherskich na pewno nie raz zwróciły Twoją uwagę podczas zawodów. Sponsoring polskich drużyn sportowych to jeden ze stałych sposobów promowania się przez bukmacherów z licencją Ministra Finansów, dlatego wybierając ofertę firmy, której logo widoczne jest np. na koszulkach popularnego polskiego klubu sportowego, będziemy mieli niemal pewność, że wybieramy legalnego bukmachera, choć oczywiście należy to jeszcze zweryfikować.
Dlaczego wybierać tylko legalnych bukmacherów?
Sposobów na odróżnienie legalnych bukmacherów od nielegalnych jest oczywiście o wiele więcej, jednak te wymienione w tym artykule powinny wstępnie wystarczyć, żebyśmy mogły wstępnie przeanalizować legalność poszczególnych firm. Pamiętajmy też, że grając w firmach z zezwoleniem Ministra Finansów nie tylko postępujemy w zgodzie z przepisami i nie narażamy się na kary, ale też minimalizujemy ryzyko padnięcia ofiarą oszustwa. Żadna z nas nie chciałaby przecież, żeby uczciwie wygrane pieniądze przepadły gdzieś bez wieści, a mogłoby się tak stać w przypadku korzystania z oferty zagranicznych firm, niezweryfikowanych przez instytucje znajdujące się w Polsce. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji o legalnych bukmacherach jest jednak strona internetowa Ministerstwa Finansów, na której znajduje się lista legalnych firm wraz z wydanymi numerami zezwoleń. Zawsze należy ostatecznie zweryfikować legalność bukmachera na stronie Ministerstwa.

14 komentarzy:

 1. Cenne porady i spostrzeżenia dla zainteresowanych tematem. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Niniô ze mam szczescie fdo gier to nie gram online, czasami wole wyskoczyc do Kasyna ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo fajnych podpowiedzi :) Pokaże je mojemu facetowi, bo czasami mamy ochotę coś obstawić :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Przydatny post dla osób, które "siedzą" w tym temacie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Te zakłady to nie moje klocki. Ja tam wolę akcje testerskie i konkursy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo przydatny post - grunt to wybrać legalnego bukmachera ,bo rzeczywiście można się "naciąć " i sporo stracić
  Pozdrawiam
  Lili

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja się sportem interesuję bardziej niż niejeden mężczyzna, ale nie obstawiam i nie znam nikogo, kto obstawia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziś wszystko można podrobić. Taką plagą są internetowe sklepy z fałszywym towarem. Nauczyłam się, żeby zawsze, ale to ZAWSZE czytać po 10x regulaminy tego typu stron, nim się na nie zarejestruję i zacznę cokolwiek robić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawy post ja jednak nie gram w tego typu rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja w takich tematach nie orientuję się w ogóle :D ale na pewno dobrze rozpoznać takiego legalnego bukmachera

  OdpowiedzUsuń
 11. Super post ! Zawsze byłam ciekawa tego tematu :) Będę zaglądać częściej :)

  pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo ciekawy wpis. Dobrze mieć taka wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja jeszcze nigdy nie obstawiałam u bukmachera ale znam sporo kobiet, ktore to robi. Bardzo fajny pomysl na post :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo proszę o komentarze na temat notki lub moich wpisów u Was ;))
miło mi, że mam fajnego bloga, ale za pusty komentarz nie dodam do obserwowanych ;))
mimo wszystko lubię z Wami rozmawiać, czy nawet ostrzej konwersować ;)) :DDD